Ana Sayfa | Site İçi Arama | Hacettepe Üniversitesi | ENGLISH
KA 103 Döndükten Sonra

ÖĞRENCİLERİN ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ

GİDEN ÖĞRENCİ SÜREÇLERİ

 


Döndüğünüzde ne yapmalısınız?

Erasmus sürecinizi tamamladığınızda kalan hibenizi alabilmek için AB Koordinatörlüğü'ne teslim etmeniz gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların hareketliliğinizin bitiş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir. Lütfen aşağıda belirtilen evrakları eksiksiz olarak Avrupa Birliği Koordinatörlüğü'ne teslim ediniz.

  1. Duration sheet: Gidilen üniversitede kalınan süreyi gösteren belge. Bu belge karşı üniversiteye vardığınız gün ve ayrıldığınız gün ayrı ayrı imzalatılıp mühürlenmeli ve geri dönüşünüzde AB Koordinatörlüğü'ne teslim edilmelidir. Eksik imzalı veya mühürsüz belgeler kabul edilmeyecektir.
  2. Transkript: Misafir olduğunuz üniversitede derslerden aldığınız notlarınızı gösteren belgedir. Bir kopya AB Koordinatörlüğü'ne, bir kopya da bölüm Erasmus+ koordinatörüne teslim edilmelidir.
  3. Kişisel izlenim raporu: En az bir A4 sayfasını dolduracak şekilde, tüm sürecinizi, yaşadığınız olumlu ve/veya olumsuz olayları anlatan, bilgisayarda doldurulmuş bir rapordur.
  4. Yurda Giriş-Çıkış Belgesi: Dönüş evraklarını gönderirken AB Koordinatörlüğü’ne e-devlet üzerinden alınan Yurda Giriş-Çıkış Belgesini de iletmeniz gerekmektedir.
  5. Karşı kurumdan aldığınız derslerin eşdeğerlik (akademik tanınma) işlemlerinin yapılabilmesi için transkriptinizi ve bölüm koordinatörünüzün istediği diğer belgeleri koordinatörünüze teslim ediniz.

 


 

Tüm aşamaları gözden geçirdiniz/tamamladınız. 

Deneyiminizi paylaşabilir, ya da

 Koordinatörlüğümüze işleyişle ilgili geri bildirimde bulunabilirsiniz.

 

 

İLETİŞİM

Telefon 1: +90 312 297 7167

Telefon 2: +90 312 297 6378

Fax: +90 312 297 6379

E-mail: abofisi@hacettepe.edu.tr

ADRES

Hacettepe Üniversitesi

Avrupa Birliği Koordinatörlüğü

Hukuk Fakültesi, Kat -2

06800 Beytepe/ANKARA TÜRKİYE

BİZİ TAKİP EDİN