Ana Sayfa | Site İçi Arama | Hacettepe Üniversitesi | ENGLISH
KA 103 Konsorsiyum Giden Akademik Personel Seçildiğinde

AKADEMİK PERSONELİN DERS VERME HAREKETLİLİĞİ

GİDEN AKADEMİK PERSONEL SÜREÇLERİ

 


KA 103 Ders Verme Hareketliliği için seçildiniz, gitmeden önce ne yapmalısınız?

  1. Görevlendirme kararı ve Rektörlük onayı: Bu karar hareketlilik sözleşmesinin yapılabilmesi ve hareketliliğin gerçekleştirilebilmesi için şarttır. Görevlendirme başvurusu sırasında Fakülte Yönetim Kurulu Kararı'nın ve sonrasında "Rektörlük oluru"nun alınabilmesi için hareketliliğe katılmaya hak kazanıldığına dair belge AB Koordinatörlüğü'nden alınabilir. Belgenin hazırlanabilmesi için en az bir gün önce AB Koordinatörlüğü'ne bilgi verilmesi gerekmektedir. Belgeniz hazırlandıktan sonra görevlendirme sürecinizi başlatabilmek için bağlı bulunduğumuz birimin sekreterliğine başvurunuz. İşlemleriniz bağlı bulunduğunuz birim tarafından başvurunuz üzerine başlatılacaktır.

  2. "Teaching Mobility Agreement" onaylanmak/mühürlenmek üzere AB Koordinatörlüğü'ne getirilmelidir.

  3. E-biletinizin basılı bir kopyasını, Avro hesap cüzdanınızın bir kopyasını ve diğer evraklarınızı da yanınıza alarak AB Koordinatörlüğü'ne hibe sözleşmenizin imzalanması için gelmelisiniz.

ÖDEMELER HAKKINDA: KA 103 Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği ödemelerinin %80'lik kısmı Fakülte Yönetim Kurulu Kararı'nı takiben Personel Daire Başkanlığı'ndan ilgili personelin hareketlilik onayının (/görevlendirme yazısının) AB Koordinatörlüğü'ne iletilmesinin ve hareketlilik sözleşmenin yapılmasının ardından yapılabilmektedir. Onay gelmeden ve sözleşme tamamlanmadan önce ödeme işlemlerinin yapılması mümkün değildir. Görevlendirme sürecini başlatmak ve takip etmek Erasmus+ Ders Verme Hareketliliğinden faydalanacak bireyin kendi sorumluluğundadır.


Bir sonraki aşamaya göz atın:

 Hacettepe'ye döndüğünüzde ne yapmalısınız?

 

 

 

İLETİŞİM

Telefon 1: +90 312 297 7167

Telefon 2: +90 312 297 6378

Fax: +90 312 297 6379

E-mail: abofisi@hacettepe.edu.tr

ADRES

Hacettepe Üniversitesi

Avrupa Birliği Koordinatörlüğü

Hukuk Fakültesi, Kat -2

06800 Beytepe/ANKARA TÜRKİYE

BİZİ TAKİP EDİN